Madera vznikla v roce 2003 setkaním Ivana Gutiérreze a Tadeáše Mesanyho v pražském baru Duende, kde se rozhodli sestavit společný repertoár. Ten se stal základem CD, které nahráli o dva roky později ve spolupráci s několika skvělými hudebníky. V roce 2006 se přidal David Landštof na bicí. V roce 2009 hrál s Maderou francouz Mathieu Gautron na tahací harmoniku. Když se vrátil do Francie v následujícím roce, přišel do kapely Ondřej Kabrna, který hraje totéž na tahací harmoniku, ale i na klávesy. Dnes sehrané a zralé jádro kapely tvoří rytmický živel David Landštof, kontrabasový stěžeň Tadeáš Mesany, virtuózní klávesista Ondřej Kabrna a tvůrčí zdroj Iván Gutiérrez. V současnosti hrají na svých koncertech po celé České republice nejenom skladby z alb Madera a Jardín amurallado, ale i skladby vlastní a jiných interperetů.

Iván Gutiérrez
Prestože jsou jeho kořeny v New Yorku a Bogotě, usadil se před mnoha lety v Praze díky lásce, která ho přivedla do tohoto města. V roce 1993 začal spolupráci se Zuzanou Navarovou a tím i velice plodné období, ze kterého vzešlo nekolik nahrávek CD - Tres (1995), Sklenená vrba (1999) a Zelené album (2000). Na krátký čas odchází do Madridu a v roce 2003 se vrací opět do Prahy, kde se momentálně venuje hudbě, překladatelství, výuce redakce a filozofie a užívá si života se svými přáteli.

Tadeáš Mesany
Studoval hudbu v Praze a věnuje se jí nyní profesionálně. Vystupuje s několika hudebními skupinami (Šum Svistu, Marcipán, Sin Rumbo, jh E.O.S.T.) Zabývá se nejrůznějšími žánry od vážné hudby pres folk, tango a jazz.

David Landštof
Bubeník a perkusista David Landštof se narodil v roce 1983 v pražské Bubenči. Od roku 2001 se hudbě věnuje profesionálně a putuje světem mezi různými hudebními žánry. Je vyhledávaným studiovým hráčem a často hostuje s mnoha skupinami a seskupeními. V současné době vystupuje s Xindlem X, Radůzou, Ivánem Gutiérrezem, Eternal Seekers, Petrem Linhartem & 29 Seiten a desátým rokem spolupracuje s Lenkou Dusilovou. Hraje na Sonor SQ2 vintage beech nebo Hayman (1969), činely Sabian a používá paličky a další equipment značky Vater. Působil nebo spolupracoval například s: Ivan Hlas, Aneta Langerová, Pavel Bobek, Michal Hrůza, Robert Křesťan a Druhá Tráva, Garcia, Marcipán, Sestry Steinovy, Charlie McCoy (US), Tony Trishka (US), Daniel Landa, Tomáš Klus, Niceland, November 2nd, Markéta (LBP), No Heros, Wabi Daněk, Karolína Kamberská, Pavlína Jíšová a s dalšími….

Ondřej Kabrna
Narodil se v Praze v roce 1976, vystudoval pražskou elektroprůmyslovku a v roce 1994 začal studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor klavír. Klavír absolvoval v roce 2000, od roku 1999 na KJJ začal učit. Zhruba od té doby až do dnešních dnů se snaží hudbou živit - hraním, vyučováním, aranžováním a skládáním. Co se týče hudby samotné, snaží se hrát a studovat vše co je pro něj nějakým způsobem zajímavé, nebo co cítí jako dobrou věc. Klasickou hudbu se učil u prof. Jana Vrány, nyní občasně konzultuje u absolventky a aspirantky petrohradské konzervatore prof. Iriny Kondratenko. Jazz se ucil hrát u prof. Jiřího Růžicky, kterému vděčí za solidní základy. Poslední roky jej hodně ovlivnil absolvent jazzové akademie v Budapešti Ondřej Krajnak. V současné době je členem těchto seskupení: Ondřej Kabrna Trio – Timeways Project, Petr Kroutil Deborgia, Vladka Bauerová, Luboš Andršt Group, Jana Koubková Kvartet, Trio, Duo a Bohemia Big Band.
http://www.ondrejkabrna.com